Käidukorralduse peamine eesmärk on elektririkkeid ennetada, mitte tegeleda võimalike tagajärgedega. Selleks, et hoone elektrisüsteem oleks töökorras ja ohutu, vajab see järjepidevat hooldamist.
Kui elektrisüsteemi peakaitse on suurem kui 100 A, on käidukorraldus kohustuslik.
Elektripaigaldiste käit on igasugune tegevus elektripaigaldise talitluses hoidmiseks. Hõlmates eelkõige lülitamist, juhtimist, kontrollimist, hooldamist ning elektri- ja muid seonduvaid töid. Elektripaigaldise käidukava määrab käidu vajaliku korra ja protseduurid. Elektripaigaldise tehnohoolduse tulemusel tagatakse elektripaigaldise kasutamisohutus nii inimesele, varale kui ka keskkonnale.
Elektripaigaldiste käit hõlmab järgnevat:
Vaheldusvoolu (AC) elektriauto laadijad kuni 22 kW ehk kodulaadijad - Kõige levinum elektriauto laadija on vaheldusvoolu laadija, millega saavad elektriauto omanikud elektriautosid laadida ka kodus. Antud laadijaid on ka kõige levinumad ärihoonete juures, kus neid on kuluefektiivne paigaldada. Samas tuleb arvestada pikema laadimise ajaga, mis olenevalt vabadest ampritest võib ulatuda kuni 16 tunnini.
Alalisvoolu (DC) elektriauto laadijad ehk kiirlaadijadon - Kiirlaadijad paigaldatakse enim tanklatesse ja kaubanduskeskuste parklastesse, kus on võimalik kiiremini elektriautod täis laadida.
Projekteerimine, paigaldus, hooldus - Omame pikaajalist elektriauto laadijate paigaldamise, projekteerimise kogemust ning saame leida parimad lahendused sinu elektriauto laadimiseks.
Kui 10 aastat tagasi oli küsimus, miks paigaldada, siis nüüdseks on küsimus kuhu saaks paigaldada päikesepaneelid? Päikeseelektrijaamad on suurenevate elektrihindade juures näidanud tasuvusaegu 5 kuni 10 aastat, mis on igati mõistlik arvestades nende 25+ aastat eluiga.
Omame pikaajalist päikeselektrijaamde paigaldamise, projekteerimise kogemust ning saame leida parimad lahendused sinu päikeseelektrijaama rajamiseks.
Tuleohutuspaigaldis on hoone tehnosüsteem või tehniline seade, mis on mõeldud tulekahju vältimiseks, avastamiseks või kustutamiseks, tule ja suitsu leviku piiramiseks ning evakuatsiooni või päästetööde ohutuks läbiviimiseks.
Suitsu eemaldamine: tulekahju ajal ruumis tekkinud või kõrvalt sinna imbunud suitsu ja kuumade põlemisgaaside väljajuhtimine, mis toimub kas hoone tarindites olevate avade, mehaaniliste seadmete või päästemeeskonna poolt kasutatavate seadmete ja vahendite abil.
Audit on tehniline kontroll, mille eesmärk on tuvastada seadme tehniline korrasolek ning ettenähtud otstarbel ja viisil kasutamise ohutus ning võimalikud olulised puudused. Kui paigaldis on korras, siis väljastab auditi tegija omanikule või valdajale protokolli, mille järeldusotsuse kohaselt on seade tehniliselt korras ja seadme ettenähtud otstarbel ja viisil kasutamine on ohutu.
Elektripaigaldise seisukorra kindlaksmääramiseks läbiviidav tehniline kontroll sisaldab ühe põhilise toiminguna elektripaigaldise kontrollmõõtmisi, mis lahtiseletatult on vastavate mõõteriistade abil teostatav kontrollitoimingute ehk katsetuste kogum. Vastava määruse kohaselt peab nimetatud kontrollmõõtmisi teostav labor olema akrediteeritud või mõõteseaduse kohaselt erialaselt pädevaks hinnatud ning majandustegevuse registris mõõte- ja teimilaborina registreeritud.